Şaşkına döneceğiniz bir yolculuğa var mısınız?

Yönetmen Kaz Rahman’ın izleyiciyi şaşkına çeviren bir yolculuğa davet ettiği Sinematik Manzaralar isimli sergisi 29 Kasım – 9 Aralık 2017 tarihleri arasında Galeri Eksen’de izleyiciyle buluşacak.

Sinematik manzaralar, sanatçının son on yılda çevrenin, mevsimlerin ve hayallerin renk yansımalarıyla keşfettiği bir resim koleksiyonu. Rahman, farklı şehirlerde geçirdiği vaktin sonucu olarak ortaya çıkardığı çalışmalarında derinlik perspektifi için yeni bir yaklaşım sağlamış. Onun, biçim soyutlaması birbirine karışan ve tuvalden kaçan karışık dalları anımsatıyor ve gözü farklı yönleri keşfetmeye yönlendiriyor. Bu organik hareket, izleyiciyi sürekli olarak akan, boşluklara iten ve çeken dinamik renk kullanımıyla kendini gösteriyor.

17. Milk Landscape (acrylic on paper with acetate 2014 48x192 inches) Detail2

Kaz Rahman’ın Deccani Souls ve Salaat gibi filmleri onun ölçeğini de etkilemiş. Tuvalin geniş bir perde olduğunu düşünmüş ve  bir parçanın ucundan diğerine desenlerden yararlanarak  görüntüleri soyutlamış. Sinematik bir anlatımı olan eserleri bulmaca gibi birbirinden ayrılabilir veya birleştirilebilen panellerden oluşuyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s